O nás

Společnost BUDA-MONT je rodinnou firmou, která vznikla v roce 1990. Počátky obchodu ve vinném sektoru byly orientovány pouze na dovoz z Maďarska. Po proniknutí na český trh s víny bylo navázáno obchodní partnerství s italskými výrobci a postupem času přibývaly další evropské země jako Francie, Španělsko, Portugalsko, Rakousko…

Naše spolupráce s vinaři se nepohybuje pouze v mantinelech Evropy, udržujeme dlouhotrvající obchodní vztahy rovněž s argentinskými, či chilskými výrobci. S přibývajícími úspěchy v oblasti distribuce vín na českém a slovenském trhu se od prvotních několika zaměstnanců společnost rozrostla až na padesát lidí. Naši zaměstnanci se společně snaží udělat maximum pro uspokojení finálního zákazníka, ať už je to zákazník prodejny, host restaurace či milovník vína, který si přijde vybrat víno do specializované vinotéky.

Snažíme se o přátelský přístup k zákazníkovi. Tím jsme si v širokém okolí našich zákazníků a odběratelů vysloužili dobrou pověst. Po celou dobu naší činnosti se snažíme držet přívětivé ceny. Jedním z důvodů je fakt, že veškeré zázemí společnosti je v našem vlastnictví. Naše společnost patří mezi nejvýznamnější hráče na poli dovozu a distribuce zahraničních i tuzemských vín.

Obchod se zahraničními společnostmi probíhá vždy na úrovni přímého jednání s výrobcem a po uzavření obchodního partnerství jsme výhradním dovozcem dané značky. Ve svém sortimentu nabízíme nepřeberné množství vín z celého světa v různých apelacích, z různých regionů a vždy se snažíme najít cestu, jak uspokojit zákazníka a reagovat na nové poptávky našich zákazníků. Každoročně navštěvujeme mezinárodní vinařské veletrhy s cílem objevovat nová vína, která by vyplnila mezery na českém trhu. A vždy se budeme snažit prezentovat jako dovozce vysoce kvalitních vín, která sklízí pochvaly mnoha sommelierů a ocenění na mnoha soutěžích vín, vína, která si zaslouží Vaši pozornost, vína, která vám zpříjemní obědy a večeře s přáteli, vína, ke kterým se po ochutnání budete jistě vracet…

Naším přáním je, aby Vás naše vína potěšila a možná i zavedla v mysli do míst svého původu, například do slunného Toskánska, barevné Provence provoněné levandulí, či pod úpatí And v Argentině.