Blog


Ocenení vinařství Quinta Nova

Ocenení vinařství Quinta Nova

Quinta Nova de Nossa Senhora do Carmo získala certifikát shody s Národním referenčním certifikátem pro udržitelnost v odvětví vína - je jednou z prvních deseti organizací, které toto ocenění získaly.


Otevři tu láhev

Otevři tu láhev

Máte doma láhev vína, která čeká na speciální příležitost? Jasně, že máte. Každý ji máme. TU láhev, kterou si šetříme. Flašku, kterou otevřeme až nastane ten pravý moment… Ale co když ta chvíle nepřijde?


Vína Starého a Nového světa

Vína Starého a Nového světa

Milovníci vína se často dělí do dvou nesmiřitelných táborů. Jedni preferují vína ze starého kontinentu, druzí naopak bezmezně fandí tzv. „novosvětským“ vínům. Co tohle rozdělení vůbec znamená a jaké jsou mezi nimi rozdíly?


Španělský Jamón

Španělský Jamón

Jamón je druh sušené šunky, která je ve Španělsku naprosto běžnou součástí pokrmů. Obvykle se vyrábí ze zadní kýty prasete a suší se po dobu od několika měsíců do několika let...


Letní růžové osvěžení

Letní růžové osvěžení

Určitě to znáte. Horký letní večer, dobrá společnost a přeci tomu něco chybí. Tím chybějícím členem party je láhev dobrého vína. No a co víc si umíte představit k létu než nachlazené růžové.


Listopadové oslavy Beaujolais

Listopadové oslavy Beaujolais

Přestože většina z nás vzpomíná v pochmurném listopadovém počasí na radostné letní dny, svět vinařů pokračuje v podzimních oslavách vína. 


Září, měsíc vína

Září, měsíc vína

Pokud zimní měsíce jsou určeny milovníkům zabijaček, tak září je oblíbený měsíc milovníků vína. Pro vinaře je to naopak měsíc nejnáročnější. Nejenže se dokončují sklizně, ale připravuje se také vinobraní, které má úspěšné sklizně oslavit...


Nekonečná krása olivových olejů

Nekonečná krása olivových olejů

Někteří lidé se olivovému oleji vyhýbají jako čert kříži, aby nenabrali „zbytečné“ kalorie. Jiní naopak tyto oleje zařazují do svých diet pro stimulaci metabolismu. 


TRAPICHE PURE Malbec

TRAPICHE PURE Malbec

Čistý, ryzí a nespoutaný. To jsou charakteristiky, které přesně definují povahu vína TRAPICHE PURE Malbec. 100% přírodní Malbec bez zrání v sudech a silná koncentrace ovocných chutí a vůní odráží věrně místo svého původu.