Réva Rakvice

Historie vzniku firmy se začala psát v roce 1995 spojením tří nadšeně podnikajících vinařů.

Réva Rakvice dnes hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 ha. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy, které splňují předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů pro výrobu výjimečných přívlastkových vín.

Réva Rakvice totiž mimo jiné patří mezi přední výrobce ledového vína v České republice. Ledová vína vyrábí z odrůd Tramín červený, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a André z viniční tratě Růženy v katastru obce Hustopeče. Tato ledová vína jsou oceňovaná na prestižních přehlídkách doma i v zahraničí.

Vysoká kvalita produkce v objemu kolem 900 000 lahví ročně je umožněna používáním moderních technologií při obdělávání vinic v systému integrované produkce a při vinifikaci.

Společnost Réva Rakvice každoročně prezentuje svá vína na prestižních domácích i zahraničních výstavách vín.
Mezi významné tuzemské výstavy patří Valtické vinné trhy, Grand Prix Vinex, Vinum Juvenale, Pardubický festival vín, Zahraniční výstavy jsou například Muvina Prešov, Weinparade Poysdorf v Rakousku. Odměnou za účast na těchto výstavách jsou získaná medailová ocenění ať už červených, bílých nebo růžových vín.