4 klenoty naší vinotéky s vysokým hodnocením na Vivinu

Víte, co mají společného vína jako Romanée-Conti, Château Margaux, nebo Pétrus? Kromě toho, že patří k nejvýznamnějším vinařským značkám na světě, jsou také vysoko hodnocena v aplikaci Vivino. Pokud jste milovníkem vína a zajímají vás nejlepší lahůdky, které lze najít na trhu, čtěte dále. V tomto článku vám představíme čtyři vína z našeho sortimentu, která mají vysoká hodnocení v aplikaci Vivino a jsou pro mnoho lidí symbolem vynikajícího vína.

Co je vlastně Vivino? Vivino je mobilní aplikace, která umožňuje snadno najít a ohodnotit vína pomocí smartphonu. Ideální pro milovníky vína, kteří chtějí objevovat nová vína a uchovávat historii těch svých oblíbených. Aplikace umožňuje skenovat etikety a získat detailní informace o vínech, včetně recenzí, seznamů obchodů a porovnání cen. Nabízí také přívětivé rozhraní pro procházení různých kategorií a doporučení vín na základě předchozích preferencí. Vivino je ideální aplikace pro objevování nových a zajímavých vín a komunikaci s dalšími nadšenci pro  víno. 

Přestože je aplikace mnoha experty kritizována, hlavně kvůli tomu, že vína hodnotí široká veřejnost, nikoli pouze odborníci, je to pomocník, kterého má na svém smartphonu nainstalovaný v podstatě každý, kdo kdy jen přičuchnul k vínu. My vám přinášíme 4 klenoty naší vinotéky, které se vysokým hodnocením právě na Vivinu můžou pyšnit.

 

L`Hydropathe Elite Rosé (4.4 na Vivinu)

L'Hydropathe Elite Rosé je růžové víno, které se svým jménem i nádhernou lahví stává skutečným klenotem mezi víny. Pochází z Francie a jeho název odkazuje na hnutí francouzských básníků a spisovatelů, kteří se snažili proti konzervativním literárním tendencím bojovat novými literárními postupy a styly.

Víno L'Hydropathe Elite Rosé je vyrobeno z hroznů odrůdy Grenache a Syrah, které pocházejí z oblasti Pays d'Oc v jižní Francii. Jakmile ho ochutnáte, budete se cítit jako byste propluli prostředím slunných francouzských vinic, kde teplé slunce pomáhá dozrávat sladkým hroznům. Víno má světle růžovou barvu a jemné aroma červených plodů, jako jsou jahody, maliny a třešně, doplněné o květinové tóny. Je to suché, osvěžující a harmonické víno, které se skvěle hodí k lehčím jídlům, jako jsou saláty, ryby a mořské plody.

 

Cava Kripta Gran Reserva Brut Nature (4.4 na Vivinu)

Hodně bublinek, hodně zábavy. Cava Kripta Gran Reserva je šumivá celebrita z Katalánska, která prvně zaujme svým tvarem. Na to oblé dno ho totiž nepostavíte, ani kdybyste se snažili sebevíce. Je vyrobeno z hroznů odrůd Macabeo, Parellada a Xarel-lo, které jsou tradičními odrůdami pro výrobu cavy. 

V ústech víno splní očekávání - suché, ale plné a krémové s jemným kvasnicovým nádechem, který všem vyrazí dech. Cava Kripta Gran Reserva Brut Nature je jako ten nejzajímavější host na každé party - dokáže se perfektně přizpůsobit a zapadnout všude, kde ho podáte.

 

Mai Dire Mai Valpolicella Superiore (4.3 na Vivinu)

Mai dire Mai – z italštiny přeloženo jako Nikdy neříkej nikdy – víno které vzniklo setkáním dlouholeté zkušeností rodiny Pasqua a výjimečné oblasti vinice Montevegro. 

Toto víno je třeba objevovat a odhalovat postupně, na první doušek možná strohé, ale pak se projeví v celé své síle a osobnosti. Intenzivní a komplexní, elegantní a éterické. Vůně nabízí náznaky tabáku, cedrového dřeva, podzimního listí a balzamikových tónů. Na patře je hřejivé a výrazné s aroma třešní, hřebíčku a kávy, s velmi jemnými a kulatými taniny. Rázné, s pěknou kyselinkou, dlouhým a přetrvávajícím závěrem s kořenitými tóny.

 

Viu 1 (4.3 na Vivinu) 

Viu 1 ročník 2019 má úžasnou fialovou barvu a chuť, která vás ohromí. Ve vůni můžete ucítit tóny fialek, bobulí, a dokonce i pomerančové kůry. V ústech je to opravdu šampion vína. Má takovou charakteristiku a strukturu, že by se před ním nemusel stydět ani Arnold Schwarzenegger. A přesto je jemný a elegantní, jako Audrey Hepburnová v malém černém. Víno je plné energie a má obrovský potenciál.

Vino Viu 1 se nechalo zrát 16 měsíců ve francouzských dubových sudech a nebylo filtrováno, aby si zachovalo všechny své kouzla. Můžete si ho vypít hned, ale pokud se budete snažit odolat jeho kouzlu, může být ještě skvělejší, když ho necháte zrát dalších 10 let.