Maison Duval-Leroy

Maison Duval-Leroy, od roku 1859

Téměř sto šedesát let inovací v oblasti šampaňského...

A již nyní se rýsuje budoucnost dokonalosti. 

Vinařství bylo založeno v roce 1859 ve Vertusu. Tehdy se protknuly životní cesty obchodníka Armanda Edouarda a vinaře Julese Duvala. Zprvu obchodní vztah se proměnil v rodinný v momentě, když se Duvalův syn oženil s Leroyovou dcerou.

Po smrti jejich vnuka Jeana Charlese Duvala-Leroye v roce 1991 se vedení vinařství ujala jeho manželka Carol Duval-Leroy, která vnesla do své práce vášeň a novou energii, a právě ona uvedla na trh slavné cuvée Femme de Champagne a podílela se na růstu vinařství. V současné době jsou do rozvoje vinařství zapojeni všichni tři její synové. 

 

Nová generace šampaňského 

Rodinná značka s francouzským dědictvím, která po generace pracuje v oblasti tvorby ušlechtilých šampaňských vín, rozvíjí vinařství a své portfolio k dokonalosti.

Po stopách Carol, "ženy Champagne", je nyní na jejích třech synech, Julienovi, Charlesovi a Louisovi, aby věrně a ambiciózně rozvíjeli ducha domu.

Společně vyrábějí šampaňská vína s jemností, lehkostí a elegancí, šampaňská, která přímo promlouvají k srdcím veřejnosti i odborníků. Šampaňská, která respektují terroir a umocňují ho. Šampaňská, která ctí francouzskou tvůrčí tradici a zároveň v budoucnu navazují dialog s těmito nadšenci, kteří jsou novými hráči v gastronomii.

  

Carol, šampaňská dáma

Včera se za smutných okolností dostala do čela společnosti, dnes její úspěch potvrzuje nespočet ocenění a medailí. Cesta, kterou od roku 1991 urazila, byla impozantní, stejně jako milníky, jichž dosáhl dům založený v roce 1859 spojením dvou rodin. Již šestá generace společnosti Duval-Leroy překonává nebezpečí a nepřízeň osudu, aby zůstala věrná svému čestnému přání nezávislosti, zrozenému z poctivosti a vysokých standardů a zdroji bezmezné kreativity.

Na celém světě je slovo "šampaňské" spojuje se šťastnými příležitostmi a radostnými oslavami. Pojem sám o sobě představuje Art de vivre – Umění žít, a Carol může být právem hrdá na to, že hrála významnou roli v narůstající celosvětové oblíbenosti šampaňských vín.

V této rodinné historii je Carol hlavní ženskou postavou, který si vydobyla respekt ve světě ovládaném muži. Přesto ona sama hodnotí své úsilí jediným měřítkem: potěšením z faktu, že se jí podařilo povznést Duval-Leroy mezi nejprestižnější šampaňské domy světa, a že její nádherná šampaňská vína jsou zastoupena ve více než 250 podnicích oceněných michelinskou hvězdou.

 

Julien, prozkoumává panství

Duval-Leroy se nachází v cípu Cote des Blancs, proslulém svými skvělými Chardonnay, a je jediným významným výrobcem v tomto terroir.

Zodpovídá za 200 hektarů udržitelně obhospodařovaných vinic s pečlivě vybranými hrozny, převážně Premier a Grand Cru, což je v oblasti Champagne nevídané.

Panství Duval-Leroy je rodinným pokladem, který se rodina snaží chránit a obohacovat veškerým úsilím, aby zaručila kontinuitu osobitého stylu Duval-Leroy.

Vinice jsou obhospodařovány na velmi vysoké úrovni, což se odráží na náročném a ekologicky ohleduplném přístupu k vinohradnictví.

Znalosti a zkušenosti předávané šesti generacemi rodiny Duval-Leroy umožňují vymezovat zóny vinic na mikroplochy, což považuje rodina z jediný způsob, jak vyjádřit nekonečnou složitost terroirů.

Kolekce Précieuses Parcelles je jedním z důležitých plodů tohoto precizního přístupu.

 

 

Charles, představuje tvůrčí nápady

Maximální péče, kterou věnuje rodina vinicím, je spojena s jedinečným procesem výroby vína, do kterého Duval-Leroy vkládá nezávislost a inovaci. Pro uchování vlastního stylu vín investovala společnost Duval-Leroy  do zdrojů, aby po vzorů módních návrhářů „haute couture“ dělala vše okolo vín sama, vlastníma rukama, vlastní hlavou. Tím získává vlastní autorský nástroj s avantgardním designem.

Ve vinařství se odráží moderní přístup, který Champagne dům vždy prosazoval. Tím udržuje vlastní styl a umožňuje výrobu vín v malých objemech, aby optimalizovali metodu mikro vinic.

Výroba vlastní haly se sudy byly perfektně promyšlena, aby výsledek byl esteticky přitažlivý, aby zvládnul výrobu vín Grand Cru. Všechna vína vyrábí a vinifikují tak, že prochází delším obdobím zrání ve vlastních křídových sklepích.

Všechny kroky okolo pěstování a výroby vína vedou k příslibu nezapomenutelného degustačního zážitku.

 

Louis, sdílí naši vášeň

Je to právě ochutnávka vín, která má vliv na skvělou pověst Duval-Leroy vín. Zástupci rodiny cestují po celém světě, aby propagovali bohatství a rozmanitost šampaňských vín Duval-Leroy, zejména skvostným párováním vína s jídlem, které organizují při „šampaňských večeřích“ podávaných v nejprestižnějších restauracích po celém světe.

Ať už se ochutnávky účastní profesionálové – šéfkuchaři, someliéři a obchodníci s vínem, nebo milovníci vína nadšenci pro šampaňské, každá sklenka přináší důkaz výjimečnosti kvality Duval-Leroy. Je snad lepší způsob, jak hovořit o vinařství, o vinicích či dokonalých šampaňských, než tváří v tvář se sklenou šampaňského v ruce?

Know-how vinařství, o kterém se šeptá jako o tajemství, je důvod, díky němuž je dnes Duval-Leroy jedním z preferovaných šampaňských uvedených na více jak 250 jídelních lístcích podniků oceněných michelinskou hvězdou ve Francii a po celém světe.